Korjattu kutsu yhdistyksen kevätkokoukseen perjantaina 25.4.2025 kello 17.00

KORJATTU KUTSU

Lappeenrannan Seudun Perussuomalaiset ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään perjantaina 25.4.2025 kello 17.00 alkaen loma- ja kokoushotelli Marjolassa (osoite Mikonsaarentie 15, 53300 Lappeenranta).

Käsitellään sääntömääräiset asiat sekä pidetään HENKILÖVAALIT, jossa
– Valitaan uusi piirikokousedustajan varajäsen Kymen piirin vuoden 2025 piirikokouksia varten
(Varajäsen Jari Nallin menehdyttyä tulee yhdistyksen nimetä uusi henkilökohtainen varajäsen Virpi Repolle.)

– Valitaan uusi varajäsen Lappeenrannan Seudun Perussuomalaisten hallitukseen vuodelle 2025
(Varajäsen Jari Nallin menehdyttyä tulee yhdistyksen nimetä uusi henkilökohtainen varajäsen Markku Papinniemelle.)

– Yhdistyksen esitys Kymen piirille puoluevaltuustoehdokkaaksi

Kokouksessa kahvi/tee ja makea syötävä tarjoiluna. Pyydämme ystävällisesti ilmoittautumaan kokoukseen osoitteeseen lappeenrantaps@outlook.com viimeistään torstaina 17.4. tarjoilujen mitoittamiseksi.

Puolueen vuoden 2025 jäsenmaksu tulee olla maksettuna, jotta on äänioikeus kokouksessa. Lisäksi jos puolueeseen on liittynyt vuonna 2024 tai sitä ennen, tulee olla myös puolueen vuoden 2024 jäsenmaksu suoritettuna.

Kirjoitettu 29.3.2025

Piditkö lukemastasi? Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa