Hallitukset ja lautakunnat

LAPPEENRANNAN PERUSSUOMALAISTEN LUOTTAMUSHENKILÖPAIKAT 2017-2021

 

LAPPEENRANTA 2017-2019 varsinainen vara

Kaupunginhallitus 2. vpj Jani Mäkelä Hannes Ruokokoski

Kaupunginhallitus Juha Turkia

Kh:n avustustoimikunta Juha Turkia

Kaupunkikehityslautakunta Kai Karhukorpi Kalle Saarela

Lasten ja nuorten lautakunta Daniel Kaartinen Isaac Witherspone

Kulttuuri- ja liikuntalautakunta Kalle Saarela Marja-Leena Leppänen

Tarkastuslautakunta Toni Mustola Petri Mäkelä

Keskusvaalilautakunta Osmo Juvonen

Nuorisovaltuuston kummivaltuutettu Daniel Kaartinen

Valtuuston vaalilautakunta Kai Karhukorpi Daniel Kaartinen

Lappeenrannan Toimitilat Oy hallitus Markku Papinniemi Timo Laitinen

Williparkki Oy hallitus Markku Papinniemi Timo Laitinen

Free Zone Oy hallitus Markku Papinniemi Timo Laitinen

Lappeenrannan Toimitilat Oy hallitus Ari Hooman Sanna Merta

Kuntakiinteistöt Oy Ari Hooman Sanna Merta

Lappeenrannan Energia hallitus Sanna Merta Milla Piiroinen

Asuntopalvelu Oy hallitus Marja-Leena Leppänen Ulla Pyysalo

Saimaan Tukipalvelut Oy Ulla Pyysalo Sanna Merta

Petri Mäkelä Markku Papinniemi

Kiinteistötoimitusten uskottu mies Milla Piiroinen

Kiinteistötoimitusten uskottu mies Sami Behm

Kiinteistötoimitusten uskottu mies Joni Riihelä

Käräjäoikeuden lautamies Ilpo Heltimoinen

 

 

 

MAAKUNNALLISET 2017-2019

Etelä-Karjalan Liitto hallitus (2017-2018) Ilpo Heltimoinen Kai Karhukorpi

Etelä-Karjalan Liitto valtuusto (2017-2018) Daniel Kaartinen Juha Turkia

Etelä-Karjalan Liitto valtuusto (2017-2018) Kalle Saarela Jani Mäkelä

EKSOTE hallitus (2017-2018) Ilpo Heltimoinen Markku Papinniemi

Eksote henkilöstöjaosto (2017-2018) Ilpo Heltimoinen Markku Papinniemi

Eksote yksityisasioiden jaosto (2017-2018) Ilpo Heltimoinen Markku Papinniemi

Eksote str. ja tulevaisuusjaosto (2017-18) Ilpo Heltimoinen Markku Papinniemi

EKSOTE valtuusto (2017-2018) Ulla Pyysalo Petri Mäkelä

E-K Koulutuskuntayhtymä hallitus Markku Papinniemi Daniel Kaartinen

E-K Koulutuskuntayhtymä valtuusto Kalle Saarela Ari Hooman

Etelä-Karjalan Jätehuolto Oy hallitus Markku Papinniemi Ulla Pyysalo

E-K Pelastuslautakunta (2017-2018) Jari Nalli Sami Behm

Maakunnallinen hyvinvointityöryhmä (2017-2018) Markku Papinniemi

 

 

 

EKSOTEN KAUTTA 2017-2018 (ei vielä päätöksiä)

E-K Työkunto Oy hallitus (Eksoten kautta) Milla Piiroinen Marja-Leena Leppänen

 

 

 

 

LAPPEENRANTA 2019-2021 varsinainen vara

Kaupunginvaltuuston 2. vpj Juha Turkia

Kaupunginhallitus 2. vpj Jani Mäkelä Hannes Ruokokoski

Kaupunkikehityslautakunta Kai Karhukorpi Kalle Saarela

Kaupunkikehityslautakunta Ilpo Heltimoinen Joni Riihelä

Lasten ja nuorten lautakunta Daniel Kaartinen Isaac Witherspone

Kulttuuri- ja liikuntalautakunta Kalle Saarela Marja-Leena Leppänen

Lupalautakunta Jari Nalli Kai Karhukorpi

Lupalautakunnan alainen

Rakennuslupajaosto Jari Nalli Kai Karhukorpi

Tarkastuslautakunta Toni Mustola Petri Mäkelä

Keskusvaalilautakunta Osmo Juvonen

Nuorisovaltuuston kummivaltuutettu Daniel Kaartinen

Valtuuston vaalilautakunta Kai Karhukorpi Daniel Kaartinen

Lappeenrannan Toimitilat Oy hallitus Ari Hooman Sanna Merta

Kuntakiinteistöt Oy Ari Hooman Sanna Merta

Lappeenrannan Energia hallitus Sanna Merta Milla Piiroinen

Asuntopalvelu Oy hallitus Marja-Leena Leppänen Ulla Pyysalo

Saimaan Tukipalvelut Oy Ulla Pyysalo Markku Papinniemi

Petri Mäkelä Markku Papinniemi

Kiinteistötoimitusten uskottu mies Milla Piiroinen

Kiinteistötoimitusten uskottu mies Sami Behm

Kiinteistötoimitusten uskottu mies Joni Riihelä

Käräjäoikeuden lautamies Ilpo Heltimoinen

Lentoasemasäätiön hallitus Kai Karhukorpi Tuomo Kuosma

 

 

MAAKUNNALLISET 2019-2021

E-K Koulutuskuntayhtymä hallitus Markku Papinniemi Daniel Kaartinen

E-K Koulutuskuntayhtymä valtuusto Kalle Saarela Ari Hooman

Etelä-Karjalan Jätehuolto Oy hallitus Markku Papinniemi Ulla Pyysalo

 

Nuorisovaltuuston kummivaltuutettu Ilpo Heltimoinen